Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση
Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Τετ Απρ 24, 2013 12:25 am

κατεβασα δυο τρια αλλα μου ζητανε κωδικους κτλ

Υπαρχει καποιο τελειως φρει;;;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  mnimes-istorikes Τετ Απρ 24, 2013 1:22 am

Μηπως ενοεις οτι θελεις απο ενα pdf να αντιγραψεις καπια φωτο και να την σωσεις σαν bmp-tiff-jpeg?
mnimes-istorikes
mnimes-istorikes

Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2010
Τόπος : 'Αστεγος Βαρελοποιός.Κλέβω wi-fi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Τετ Απρ 24, 2013 7:10 am

mnimes-istorikes έγραψε:Μηπως ενοεις οτι θελεις απο ενα pdf να αντιγραψεις καπια φωτο και να την σωσεις σαν bmp-tiff-jpeg?
τελικα βρηκα απο φιλο μου το PDFill.

κανει δουλεια

θελω ομως ενα προγραμμαμ για να βγαζει τις ηλεκτρονικες σφραγιδες απο βιβλια διοτι ο καποιες βιβλιοθηκες βαζουν την ηλεκρονικη τους σφραγιδα και δεν μου αρεσει

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  mnimes-istorikes Τετ Απρ 24, 2013 8:15 am

[quote="ΤΑΥΓΕΤΗΣ"]
mnimes-istorikes έγραψε:

θελω ομως ενα προγραμμαμ για να βγαζει τις ηλεκτρονικες σφραγιδες απο βιβλια διοτι ο καποιες βιβλιοθηκες βαζουν την ηλεκρονικη τους σφραγιδα και δεν μου αρεσει

Δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα.Ο μπακαλιστικος τροπος για κατι τετοιο ειναι να μετατρεψεις το pdf σε αρχειο φωτογραφιας -jpeg-bmp klp- και μετα μια μια στο photoshop με το εργαλειο της γομολαστιχας σβηνεις τη σφραγιδα.
Αλλα μιλαμε για πολυ δουλεια και αν η σφραγιδα ειναι επανω σε κειμενο θα σβησεις και το κειμενο μαζι με τη σφραγιδα
mnimes-istorikes
mnimes-istorikes

Αριθμός μηνυμάτων : 110
Ημερομηνία εγγραφής : 22/08/2010
Τόπος : 'Αστεγος Βαρελοποιός.Κλέβω wi-fi

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  silverhair Τετ Απρ 24, 2013 9:26 am

Εαν η σφραγίδα έχει τοποθετηθεί με το acrobat, μπορείς την αφαιρέσεις.
Ανοίγεις το pdf με το Acrobat (έχω το XI) και επιλέγεις Tools, Pages, Watermark, Remove.
Το έχω δοκιμάσει με pdf της Ανέμης και δούλεψε.
silverhair
silverhair

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.scribd.com/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BC

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Τετ Απρ 24, 2013 1:17 pm

silverhair έγραψε:Εαν η σφραγίδα έχει τοποθετηθεί με το acrobat, μπορείς την αφαιρέσεις.
Ανοίγεις το pdf με το Acrobat (έχω το XI) και επιλέγεις Tools, Pages, Watermark, Remove.
Το έχω δοκιμάσει με pdf της Ανέμης και δούλεψε.


Εχω το Acrobat 9 pro και δουλεψε ως εξης Document Watermark, Remove.
Ευχαριστω ΠΕΤΥΧΕ

Τωρα κατι αλλο
1.Οπως ειναι το βιβλιο ολοκληρο σε pdf πως μπορω να βαλω την δευτερη σελιδα πρωτη;;
2.Μου ειχες πει οτι ολες τις σελιδες που σκαναρω και θελω να τις ισιωσω τις ισιωνεις με το fineReader( εγω ξεπατωθηκα να ισιωσω 700 σελιδες με το photoshop)

3.θελω να σημαδεψω απο τον πινακα περιεχομενων ενα κεφαλαιο απο το βιβλιο που εχω σε pdf με το αντιστοιχο κεφαλαιο μεσα στο βιβλιο ωστε με το ποντικι να πω στον πινακα περιεχομενωνν να παταω σε αυτον και να με παει στο αντιστοιχο κεφαλαιο

ξερω τις εντολες μεχρις ενος σημειου με το acrobat 9 pro

Σημαδευω το κεφαλaιο στον πινακα περιεχομενων παταω το link tool( βρισκεται στο tools customize toollbars) βγαινει ενας διαλογος χρωμα ,παχος γραμμης μετα go to a page view next,set link αλλα μετα εχω ξεχασει πως παω στην σελιδα και τι ακριβως παταω για να δουλεψει.το ξερεις ;;

Μηπως ομως δεν ειναι ετσι;

ευχαριστω

ειχε απενεργοποιηθει ενα χρονο το acrobat 9 pro αλλα τωρα που εκανα φορματ το ξαναεγκατεστησα και δουλευει μια χαρα αλλα το ξεχασα

Για πες αναλυτικα τις εντολες

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  silverhair Πεμ Απρ 25, 2013 10:45 am

1. Ανοίγεις το page thumbnails, στο ΧΙ είναι πάνω από το bookmarks στα αριστερά της οθόνης, επιλέγεις όσες εικόνες θέλεις και τις τραβάς με το ποντίκι στην θέση που θέλεις

2. Το Fine Reader είναι καλή επιλογή για να ισιώσεις μαζικά σελίδες, αλλάζει όμως τις διαστάσεις κάθε εικόνας αναλόγως προς τον βαθμό στρεβλώσεως. Εάν σε ενδιαφέρει να έχουν όλες οι σελίδες τις ίδιες διαστάσεις, μπορείς να τις περικόψεις μαζικά στο ΑΒΒΥΥ και να τις φέρεις όλες στις ίδιες διαστάσεις χρησιμοποιώντας την εντολή crop/περικοπή

3. Όπως τα λες ακριβώς. Για να μεταβείς στην σελίδα μπορείς είτε με τον κλασικό τρόπο με το ποντίκι, είτε πληκτρολογείς τον αριθμό της σελίδας είτε πατάς επάνω της από το page thumbnails στα αριστερά της οθόνης
silverhair
silverhair

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.scribd.com/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BC

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Παρ Απρ 26, 2013 3:21 am

Όπως τα λες ακριβώς. Για να μεταβείς στην σελίδα μπορείς είτε με τον κλασικό τρόπο με το ποντίκι, είτε πληκτρολογείς τον αριθμό της σελίδας είτε πατάς επάνω της από το page thumbnails στα αριστερά της οθόνης

ΝΑΙ αλλα αφου βρω την σελιδα μετα τι θα κανω;;;Τι παταω για να παρει την εντολη και να γινει η συνδεση;;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  silverhair Παρ Απρ 26, 2013 8:21 am

Όταν έχεις επιλέξει τα χαρακτηριστικά του συνδέσμου, χρώμα κλπ, πατάς next και εμφανίζεται ένα παράθυρο που γράφει Set link. Βρίσκεις την σελίδα, πατάς Set link και τελείωσες.
silverhair
silverhair

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.scribd.com/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BC

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Παρ Απρ 26, 2013 8:47 am

silverhair έγραψε:Όταν έχεις επιλέξει τα χαρακτηριστικά του συνδέσμου, χρώμα κλπ, πατάς next και εμφανίζεται ένα παράθυρο που γράφει Set link. Βρίσκεις την σελίδα, πατάς Set link και τελείωσες.

Μολις βρω την σελιδα που θα ξαναβρω το Set link που λες;;;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  silverhair Παρ Απρ 26, 2013 11:08 am

ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
silverhair έγραψε:Όταν έχεις επιλέξει τα χαρακτηριστικά του συνδέσμου, χρώμα κλπ, πατάς next και εμφανίζεται ένα παράθυρο που γράφει Set link. Βρίσκεις την σελίδα, πατάς Set link και τελείωσες.

Μολις βρω την σελιδα που θα ξαναβρω το Set link που λες;;;

Δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται στην έκδοση acrobat που έχεις, στο ΧΙ που έχω ανοίγει ένα παράθυρο που γράφει create link, όπου και ορίζεις χρώμα κλπ και όταν πατήσεις next ανοίγει άλλο παράθυρο που γράφει set link. Βρίσκεις την σελίδα και μετά πατάς set link.
silverhair
silverhair

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

http://www.scribd.com/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BC

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε  tiff,bmp κτλ Empty Απ: προγραμμα γαι μετατροπη pdf σε tiff,bmp κτλ

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Παρ Απρ 26, 2013 12:40 pm

silverhair έγραψε:
ΤΑΥΓΕΤΗΣ έγραψε:
silverhair έγραψε:Όταν έχεις επιλέξει τα χαρακτηριστικά του συνδέσμου, χρώμα κλπ, πατάς next και εμφανίζεται ένα παράθυρο που γράφει Set link. Βρίσκεις την σελίδα, πατάς Set link και τελείωσες.

Μολις βρω την σελιδα που θα ξαναβρω το Set link που λες;;;

Δεν ξέρω πώς ακριβώς γίνεται στην έκδοση acrobat που έχεις, στο ΧΙ που έχω ανοίγει ένα παράθυρο που γράφει create link, όπου και ορίζεις χρώμα κλπ και όταν πατήσεις next ανοίγει άλλο παράθυρο που γράφει set link. Βρίσκεις την σελίδα και μετά πατάς set link.

Ευχαριστω

μου εδωσες ιδεα και το πετυχα
το set link το παταω αφου εχω επιλεξει την σελιδα που θελω να συνδεσω

ειδες ανεβασα καμποσα βιβλια

στην σειρα τωρα εχω για οργανωση περιπου 80 σκαναρισμενα βιβλια και αλλες 30.000 σελιδες σε βιβλια περιμενουν για σκαναρισμα Υπολογιζω τελος του ετους να τελειωσω και ΔΕΝ θα ξανασχοληθω με τα βιβλια πια

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης