Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση
Ελληνική Ιστορία 1940-49 .Ένα έθνος σε κρίση
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire Empty Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Τετ Δεκ 18, 2013 2:55 am

Λοιπον ειμαι γραμμενος  για τσαμπα ανεβασμα στο mediafire.μου δινει την δυνατοτητα να ανεβασω τσαμπα μεχρι 10 γιγα

Εχω βαλει 6 γιγα αρα μου δινει δωρεαν αλαλ 4 γιγα.Σημερα πηγα να ανεβασω βιβλια και μου λεει 50% of

ΔΕΝ ξερω τι σημαινει αυτο αλλα εκαν κατι κολπα και ομως δεν ανεβαζει. Για περισσοτερα απο 10 γιγα  μου ζηταει χρηματα αλαλ εγω δεν θελω να δωσω.Μηπως μπορει καποιος να μου πει;;;

και επιπλεον ξερει κανεις καποιο αξιοπιστο σαιτ για τσαμπα και ευκολο ανεβασμα ;;

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire Empty Απ: Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire

Δημοσίευση  stavros Τετ Δεκ 18, 2013 5:44 am

Ρε Ταϋγέτη, αυτό το site https://skydrive.live.com/‎ το έχεις υπόψιν σου; Ουσιαστικά, είναι σαν να έχεις ένα έξτρα ντράιβ, φτιάχνεις ένα λογαριασμό και σου δίνει, νομίζω, 5 Γίγα δωρεάν χώρο αποθήκευσης. Μπορείς να επιλέξεις να βλέπεις μόνον εσύ τα αρχεία ή να είναι δημόσια. Νομίζω θα σου κάνει καλή δουλειά. Είναι τζάμπα στο διηνεκές. Οπότε, ανεβάζεις ό,τι θες, δίνεις το λινκ, κατεβάζει όποιος θέλει, μετά το σβήνεις, βάζεις κάτι άλλο κ.ο.κ. Μπορείς να το χρησιμοποιείς και σαν δικό σου ντράιβ, έχεις κάποια πράγματα ανεβασμένα μόνιμα στο Ίντερνετ και, για όσους συμβαίνει να δουλεύουν με περισσότερους υπολογιστές (π.χ. σπίτι, γραφείο) δεν χρειάζεται να στέλνεις από τον έναν υπολογιστή στον άλλο ή να μεταφέρεις με στικάκια, τα ανεβάζεις στο SkyDrive και έχεις μονίμως πρόσβαση σ' αυτά όπου έχεις Ίντερνετ.

Μπορεί να υπάρχουν κι άλλες ανάλογες δωρεάν υπηρεσίες, αν το ψάξεις θα βρεις σίγουρα, αλλά προς το παρόν για ρίξε μια ματιά στο SkyDrive, μήπως σου κάνει τη δουλειά που θες...

stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire Empty Απ: Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire

Δημοσίευση  ΤΑΥΓΕΤΗΣ Τετ Δεκ 18, 2013 1:36 pm

Ευχαριστω

πες μου ομως με δυο κουβεντες πως δουλευει

ΤΑΥΓΕΤΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 3338
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire Empty Απ: Εχω προβλημα στο ανεβασμα στο mediafire

Δημοσίευση  stavros Πεμ Δεκ 19, 2013 3:48 am

Με δυο κουβέντες δεν ξέρω, αλλά θα προσπαθήσω Smile 

Λοιπόν, πρώτα σου χρειάζεται να φτιάξεις έναν λογαριασμό Microsoft. Πας στην σελίδα που σου έδωσα και πας κάτω δεξιά και κάνεις κλικ εκεί που λέει Don't have a Microsoft account? Sign up now. Αφού δημιουργήσεις το λογαριασμό (έναν λογαριασμό e-mail χρειάζεσαι και δέχεται και hotmail, gmail κλπ) βάζεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου εκεί που σου τα ζητάει στην σελίδα του SkyDrive και έχεις το δικό σου Drive. Συμπεριφέρεται σαν σκληρός δίσκος, δηλαδή μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους (folders) με διάφορα ονόματα για να τακτοποιείς τα αρχεία σου και τέτοια. Για να ανεβάσεις αρχεία από τον υπολογιστή σου πας στο πάνω μέρος, στη μπάρα, εκεί που λέει Upload ή κάτι αντίστοιχο, κάνεις κλικ, σου ανοίγει ένα παράθυρο που σου επιτρέπει να ψάξεις και να επιλέξεις αρχεία από τον σκληρό δίσκο του υπολογιστή σου, διαλέγεις ποιο θέλεις και σε ποιον φάκελο θέλεις να το βάλεις και ανεβαίνει. Επιλέγεις κιόλας ποιοι φάκελοι θέλεις να είναι δημόσιοι (οπότε μπορεί να τους βρει οποισδήποτε κάνοντας google) και ποιοι όχι. Στους μη δημόσιους φακέλους μπορείς να δώσεις πρόσβαση εσύ σε όποιον θέλεις και μάλιστα διάφορα είδη πρόσβασης (μόνο για να δουν ή και για να επεξεργαστούν το αρχείο). Εγώ το έχω για τον εαυτό μου, δεν δίνω πρόσβαση σε κανέναν, αλλά για να δω πώς δουλεύει και να σου πω το έψαξα λίγο και νομίζω ότι ο πιο απλός τρόπος για να το κάνεις είναι ο εξής: Πας στο folder που θέλεις, τσεκάρεις το κουτάκι δίπλα στο όνομα του αρχείου, πατάς πάνω στη μπάρα που λέει Get a Link (ή κάνεις δεξιό κλικ στο ποντίκι και το επιλέγεις αυτό από το μενού) και σου δίνει ένα λινκ που μπορείς, λ.χ. να το ποστάρεις σε ένα φόρουμ.

Ψαξ'το λίγο και πες μου αν χρειάζεσαι κάποια άλλη βοήθεια. Είναι πολύ καλή φάση, κατά τη γνώμη μου. Το μεγάλο του προσόν είναι ότι είναι μόνιμο, δεν έχει συνδρομές, μπορείς ν' αλλάζεις αρχεία κ.ο.κ.


stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2013

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης